عوارض آمپول بتامتازون

بتامتازون چشمی + عوارض آمپول بتامتازون

بتامتازون  پماد بتامتازون چیست آمپول بتامتازون در بارداری بتامتازون تزریقی بتامتازون یا betamethasone  یکی از انواع دارو هست که بیشتر برای مشکلات پوستی به کار میرود. این دارو اشکال مختلفی مثل قرص ، امپول و پماد دارد. در این بخش از اسان طب اطلاعاتی را درباره اشکال مختلف  بتامتـازون betamethasone تقدیمتان می کنیم. امیدواریم از مطالعه این مطالب بهره کافی را ببرید.

بتامتازون قطره گوش،بتامتازون در بارداری،عوارض بتامتازون بر جنین

عوارض آمپول بتامتازون

اشکال دارویی بتامتازون betamethasone

بتـامتـازون betamethasone در اشکال دارویی مختلفی شامل آمپول, قرص, قطره و پماد بتـامتـازون و … وجود دارد. هر یک از این اشکال دارویی برای درمان بیماریهای خاصی تجویز می شود. مصرف بیش از حد این دارو جهت درمان افراد مسن و به خصوص خانم های یائسه, خطر ابتلا به پوکی استخوان و فشار خون بالا را زیاد میکند و عوارض خاص خود را دارد.

موارد مصرف بتامتازون

این دارو، در دسته داروهای ضدالتهاب گلوکوکورتیکوئیدی قرار دارد. این دارو، دردرمان بیماریهای آلرژیک. پوستی، اختلالات غدد درون ریز، بیماریهای گوارشی،اختلالات خونی، بدخیمی ها، بیماریهای سیستم عصبی، کلیوی، تنفسی، اختلالات التهابی کاربرددارد.

موارد مصرف پوماد بتامتازون

پماد موضعی بتـامتـازون (Betamethazone) ضد التهاب استروئیدی قوی جهت رفع التهاب و مؤثر در درمان بعضی بیماریهای پوستی از جمله اگزما، درماتیتها، پسوریازیس و لیکن پلان می باشد. بتـامتـازون استروئید گلوکوکورتیکوئیدی قوی با خواص ضد التهابی و سرکوب کننده سیستم ایمنی است. بتـامتـازون برای درمان خارش، قرمزی، خشکی و پوسته پوسته شدن،، التهاب و ناراحتی پوست استفاده می شود.